FAQ
Co powinno znaleźć się na mojej stronie internetowej?
To, co powinno znaleźć się na Twojej stronie internetowej zależy od specyfiki branży. Jednak są elementy, które zawsze należy uwzględniać, na przykład podstrony takie jak "O nas" - aby przedstawić kim jesteś i czym się zajmujesz, "Oferta" - aby dokładnie opisać swoje usługi lub produkty i oczywiście "Kontakt" - aby użytkownik mógł szybko znaleźć dane kontaktowe. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie ikonek do profili Twojej firmy w mediach społecznościowych.
Jakie informacje należy dostarczyć, zlecając projekt strony internetowej?
Na początku warto przedstawić firmę i informacje na temat profilu firmy. Im więcej informacji otrzyma do Ciebie wykonawca, tym lepiej będzie mógł dostosować projekt pod branżę. Istotne są takie informacje jak: wymagania odnośnie strony i jej funkcji, założenia grupy docelowej i rodzaj strony internetowej - czy ma to być prosta strona wizerunkowa, serwis produktowy, portal informacyjno - ogłoszeniowy czy inne. Inne istotne informacje, jakie warto przedstawić to główne cele jakim ma służyć strona internetowa, co powinno się na niej znaleźć. Warto przygotować swoje wymagania, uwagi i kwestie, które powinny być uwzględnione, np. co do kolorystyki.
Jak wygląda współpraca?
Pierwszym etapem jest wspólne ustalenie wyglądu i funkcjonalności strony internetowej. Po podpisaniu umowy i pobraniu zaliczki (ok. 20% wartości zlecenia) jest stworzenie wstępnej makiety, a po zaakceptowaniu jej, kolejnym etapem jest wykonanie projektu graficznego strony głównej. Na tym etapie konieczne będzie dostarczenie niezbędnych materiałów takich jak: teksty, zdjęcia, logo. Po akceptacji szablonu graficznego, wdrażany jest CMS i wprowadzone wszystkie treści. Po zatwierdzeniu gotowej strony, wystawiona zostaje faktora i stronę umieszczamy na serwerze.
Co to jest RWD?
RWD czyli Responsive Web Design. Polega na projektowaniu stron internetowych w taki sposób, aby była responsywna, czyli dopasowana do wszystkich urządzeń mobilnych i przeglądarek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik może swobodnie korzystać ze strony na każdym urządzeniu (na laptopie, tablecie czy telefonie) bez ucinania elementów, bez błędów i bez ładowania się niepotrzebnych treści, co mogłoby skutecznie zniechęcić do firmy i skorzystania z jej usług. Budowanie stron zgodnie z wymaganiami RWD jest dziś standardowym rozwiązaniem.
Czym jest CMS?
CMS czyli Content Management System. Jest to system do zarządzania treścią. W prosty i intuicyjny sposób pozwala użytkownikom, którzy posiadają dostęp do strony, edytować zawartość witryny, dokonywać na niej zmian, rozbudowywać i dodawać treści. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo można dodać nowe zdjęcia do galerii, podmienić teksty w sekcjach czy też napisać nowy artykuł na bloga.
Czy mogę zmienić pakiet na pro po zakupie pakietu standard?
Tak. Nie ma żadnych przeszkód, aby zmienić pakiet. W tym celu konieczne jest skontaktowanie się ze swoim wykonawcą w celu ustalenia szczegółów.
Czy mogę sam wprowadzać zmiany na stronie?
Tak, jeżeli wykupując szablon wybrałeś pakiet Pro lub Ultimate, który zawiera CMS (System Zarządzania Treścią). Mając taki system w prosty sposób możesz zmienić zarówno treści, jak również grafiki i oczywiście - dodać nowe zdjęcia do galerii. U nas możliwe jest wybranie szablonu z CMS w pakiecie.
Ile trwa realizacja projektu?
Termin zależy od wielkości i zaawansowania projektu i ustalony jest zawsze indywidualnie. Jest to zazwyczaj między 7 a 14 dni.
Masz jakieś pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie lub jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stronach internetowych,

Wyślij do nas wiadomość

Porozmawiajmy o Twojej stronie internetowej

lub
Napisz do nas wiadomość

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas.

Firmowestrony.pl

8powers Group Sp. z o.o. Sp. k.
NIP: 6793113623
REGON: 362046823